NYGA w Tychach

14 VIII 2009

sopot

Już w ten weekend, Marek Nyga - prowadzący w gr. N i wicelider klasyfikacji generalnej GSMP - zmienia dyscyplinę. Na prawy fotel jego Lancera Evo IX wsiada Jacek Spentany. Razem utworzą załogę w Grand Prix miasta Tychy oraz AC Pokale-rajdzie Tyskim. Czy "Maro" okaże się równie zdolnym kierowcą rajdowym?
Co prawda nie dojdzie do bezpośredniej konfrontacji z innymi zawodnikami, bo duet Nyga/Spentany pojedzie jako samochód funkcyjny organizatora, tzw. zerówka. Marek zapowiada dynamiczną, efektowną jazdę i dostarczanie radości kibicom. W sobotę, biało-niebieski Lancer w barwach KORAX-KOMSTA Racing Team, wyruszy na widowiskową próbę w Tychach. Następnego dnia Marek z Jackiem będą trzykrotnie pokonywać dwa odcinki specjalne: tor Fiata oraz Erg. Zwłaszcza ten ostatni może okazać się prawdziwym, rajdowym wyzwaniem - pełen podbić i blisko rosnących drzew... Dla Marka Nygi, znakomitego motocyklisty który trzy lata temu zakończył karierę na jednośladach, start z Jackiem Spentanym będzie pierwszą okazją do jazdy według opisu.Sobotnia i niedzielna impreza stanowią pierwszy etap przygotowań do grudniowej Barbórki warszawskiej. Tam, Marek nie tylko chce zakwalifikować się na legendarną próbę na ulicy Karowej, ale również sprawić miłą niespodziankę swoim rezultatem. Gościem specjalnym KORAX-KOMSTA Racing Team w Tychach będzie Kajetan Kajetanowicz. Od początku sezonu przekazuje cenne wskazówki, z których "Maro" chętnie korzysta podczas startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Marek Nyga: "Niestety nie posiadam jeszcze licencji rajdowej, dlatego pojedziemy jako auto z numerem "0". Mam zamiar pokonywać odcinki bezpiecznie i jednocześnie widowiskowo. Jacka polecił mi sam Kajto, także wiem, że jadę z profesjonalistą od którego będę mógł się wiele nauczyć. Moja przygoda ze sportem samochodowym zaczęła się w grudniu ubiegłego roku, kiedy stojąc ze znajomymi na Karowej podjąłem decyzję o spróbowaniu swoich sił za kierownicą. Fajnie, że już teraz rozpoczynamy przygotowania do startu w Barbórce. Mój samochód w Tychach będzie tradycyjnie serwisowany przez ekipę 4turbo.pl, przez co mogę skoncentrować się wyłącznie na trzymaniu gazu. Dziękuję serdecznie sponsorom za możliwość startu i do zobaczenia na odcinkach!" 

Powrót
Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SPONSORZY MotoOrkiestra 2010

 

PUNKTACJA GSMP
GENERALKA N
1 .Mariusz Stec 210
2. MarekNyga166
3. Paweł Dytko 119
4. Tomasz Myszkier 105
5. Grzegorz Duda 89
6. Stefan Karnabal 63
7. Marcin Bełtowski 49
8. Maciej Dominiak 48
9. Tomasz Mikołajczyk 35
10. Mariusz Łoś 34

 

1. Marek NYGA 227
2. Tomasz MYSZKIER 172
3. Stefan KARNABAL 121
4. Szymon PIĘKOŚ 102
5.
Wojciech Bełtowski 84
6.
Janusz JANIA 69
7. Janusz SZAFRANIEC 40
8. Paweł DYTKO 35
9. Andrzej LIPSKI 32
10. Michał MATUSZYK 32

 

 
PARAMETRY


TAPETYMAREK NYGA 2009 - Wszystkie Prawa Zatrzeżone