Nyga w samochodzie Novikova

21 X 2009

nyga nowikow

Marek Nyga rozpoczął już przygotowania do grudniowego rajdu Barbórka. Czeski tuner K.I.T. Racing udostępnił do testów na trasie w okolicy rajdu Barum ten sam egzemplarz Evo IX, którym kilka miesięcy wcześniej startował brawurowo jeżdżący w WRC junior zespołu Citroena - Evgeny Novikov.

Marek Nyga, sześciokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Europy i uczestnik wytrzymałościowych 24h Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych, po trzyletniej przerwie w startach rozpoczął w lutym tego roku nowy rozdział w karierze sportowej: przygotowania do rywalizacji w wyścigach górskich. Już po trzech miesiącach, w ponad czterystukonnym Mitsubishi Lancerze Evo IX, stanął na starcie swoich pierwszych zawodów. W zaskakującym tempie notował znaczne postępy umiejętności. Dzięki temu, w debiutanckim sezonie, osiągnął imponujące wyniki. Na trzy rundy przed końcem cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zdobył tytuły Mistrza Polski w grupie N i Wicemistrza w Klasyfikacji Generalnej. Dokonał tego z ogromną przewagą punktową nad rywalami, po drodze ustanawiając rekord trasy Banovce dla grupy N (lepszy o 1.5 sekundy od wyniku aktualnego Mistrza Europy).
Jak sam przyznaje, przygodę z wyścigami górskimi uważa za skończoną.  Nowym, ambitnym wyzwaniem dla Marka Nygi są rajdy samochodowe. W ramach realizacji tej pasji, wystartował jako "zerówka" w rajdzie Tyskim oraz zwyciężył w 4. impreza & evo Rally Sprint, pokonując w Tychach znanych z RSMP Mariusza Steca i Jakuba Wysockiego. W tegorocznych planach gliwickiego kierowcy jest jeszcze finałowa runda Rajdowego Pucharu Polski, rajd Barbórka Cieszyńska (pojedzie razem z Magdą Lukas jako załoga funkcyjna 0) i walka o podium w 47. Ogólnopolskim Kryterium Asów - rajdzie Barbórka. Mitsubishi Lancera Evo IX bez zwężki na turbosprężarce ma przywieźć do Warszawy stajnia rajdowa K.I.T. Racing, bazująca w okolicy Zlina. Do realizacji swojego programu startów w Czechach wybrał ją Evgeny Novikov, widowiskowo jeżdżący w rajdowych Mistrzostwach Świata zawodnik Citroena.
W poniedziałek 19. października Marek Nyga zaliczył pierwszą sesję testową z nowym tunerem, na asfaltowym odcinku koło tras rajdu Barum. Po zakończeniu jazd powiedział:
„Jestem w pozytywnym szoku! Ekipa okazała się super profesjonalna i serdeczna. Każda chwila spędzona z nimi to fajne przeżycie. Jeździłem na wąskiej, wyboistej drodze, gdzie mogłem docenić świetnie ustawione zawieszenie i znakomite prowadzenie tego Lancera. "Dziewiątka" została perfekcyjnie przygotowana a warunki, które mi stworzono można uznać za wzorowe. Wkrótce do K.I.T. Racing przyjeżdża nowiutka Skoda Fabia S2000 z przeznaczeniem na wynajem. Marzę o starcie kiedyś takim samochodem i mam nadzieję, że zapowiada się dłuższa współpraca. Na razie przygotowuję się do dwóch Barbórek a w sezonie 2010 chciałbym pojechać pełny cykl rajdowy. Nie wiem jeszcze, jakim autem i w której klasie. Rozważamy kilka opcji i wybierzemy taką, która pozwoli na zapłacenie jak najmniejszego frycowego w pierwszym sezonie. Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować za wsparcie kibicom wyścigów górskich oraz dotychczasowym sponsorom, w szczególności firmie HI-TEC (producentowi odzieży oraz obuwia outdoor). Trzymajcie za mnie kciuki i do zobaczenia na Karowej!”

Powrót
Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SPONSORZY MotoOrkiestra 2010

 

PUNKTACJA GSMP
GENERALKA N
1 .Mariusz Stec 210
2. MarekNyga166
3. Paweł Dytko 119
4. Tomasz Myszkier 105
5. Grzegorz Duda 89
6. Stefan Karnabal 63
7. Marcin Bełtowski 49
8. Maciej Dominiak 48
9. Tomasz Mikołajczyk 35
10. Mariusz Łoś 34

 

1. Marek NYGA 227
2. Tomasz MYSZKIER 172
3. Stefan KARNABAL 121
4. Szymon PIĘKOŚ 102
5.
Wojciech Bełtowski 84
6.
Janusz JANIA 69
7. Janusz SZAFRANIEC 40
8. Paweł DYTKO 35
9. Andrzej LIPSKI 32
10. Michał MATUSZYK 32

 

 
PARAMETRY


TAPETYMAREK NYGA 2009 - Wszystkie Prawa Zatrzeżone