Sienna jednak dla Nygi

28 VII 2009
GKSS uznała odwołanie, złożone przez 4turbo.pl Team, i przywróciła zawieszone wyniki 6. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej niedzielnych zmagań został ponownie Marek Nyga (N-grupowy Lancer Evo IX).

Dziś, 09.07.2009 r., upubliczniono stanowisko Głównej Komisji Sportu Samochodowego, która rozpatrywała odwołania zespołu wyścigowego 4turbo.pl Team od decyzji nr 1-4 Zespołu Sędziów Sportowych 5. i 6. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Siennej.

"Główna Komisja Sportu Samochodowego podjęła decyzję o uznaniu odwołania zawodnika oraz przywrócenia wyników zgodnie z zajętymi miejscami podczas VI rundy GSMP – Sienna 2009.

Uzasadnienie: GKSS nie znalazła uzasadnienia nałożenia kary przez ZSS na podstawie przywoływanych przepisów. Przebieg zawodów regulowany jest przepisami Międzynarodowego Kodeksu Sportu, regulaminem ramowym Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz regulaminem uzupełniającym V i VI rundy GSMP – Sienna 2009, żaden z tych regulaminów nie zabrania przeprowadzania treningów na trasie poza czasem zawodów."

Dla przypomnienia – ZSS nałożył karę 30 sekund, doliczoną do łącznego czasu podjazdów wyścigowych 6. rundy GSMP, dla następujących zawodników:

  • Marek Nyga (KORAX-KOMSTA Racing Team)
  • Wojciech Drewniak (4turbo.pl Team)
  • Mariusz Łoś (4turbo.pl Team)

a Marcina Czernika (4turbo.pl Team), który z powodu awarii technicznej nie stanął na starcie 6. rundy, upomniano. Wszystkim wymienionym kierowcom zarzucono udział w "niedopuszczalnym treningu na trasie zawodów".

Zespół 4turbo.pl Team, przygotowujący i obsługujący również samochód Marka Nygi z KORAX-KOMSTA Racing Team, od razu wniósł zapowiedzi odwołań. To spowodowało zawieszenie wyników rywalizacji w Siennej i skierowanie sprawy do GKSS.

Protesty zostały złożone przez Romana Barana, Pawła Dytko, Tomasza Myszkiera i Mariusza Steca. Ich przedmiotem był fakt przeprowadzenia 04.06.2009 r. testów samochodów sportowych przez 4turbo.pl Team na fragmencie trasy, na której dwa tygodnie później rozegrano 5. i 6. rundę GSMP. Zawodnicy składający protesty powoływali się na rozdział VI punkt 15.1. regulaminu uzupełniającego 5. i 6. rundy GSMP o treści: "Surowo zakazane jest odbywanie treningu poza terminem przewidzianym na trening oficjalny. Każdy taki stwierdzony przypadek na wniosek Dyrektora będzie rozpatrywany przez ZSS, z konsekwencją do nie dopuszczenia do zawodów włącznie."

4turbo.pl Team od początku uznawał złożone protesty za bezzasadne, ponieważ cytowany zapis pochodzi z rozdziału o tytule "Przebieg Wyścigu" a więc dotyczy wyścigu. W tym przypadku stwierdzenie odnosi się do daty 19-21.06.2009 r. (piątek – niedziela).

Zespół miał pełne prawo legalnie przeprowadzić testy samochodów sportowych, na mocy obowiązujących przepisów oraz ich ogólnodostępnych wykładni.

Marek Nyga, Wojciech Drewniak, Mariusz Łoś i Marcin Czernik wielokrotnie udowadniali swoje umiejętności w ramach walki fair-play. Ich wartościowe rezultaty sportowe były, są i będą efektem ciężkiej pracy oraz zaangażowania całego zespołu. 

4turbo.pl Team przeprasza osoby uczestniczące w GSMP Sienna, które z powodu złożenia bezzasadnych protestów przez naszych rywali, musiały oczekiwać na opóźnioną ceremonię zakończenia zawodów. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali wyrazy wsparcia w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sprawy i nie dawali się ponieść emocjom.

Serdecznie zapraszamy kibiców na kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski!

Przywrócone wyniki klasyfikacji generalnej 6. rundy GSMP Sienna:
1) Marek NYGA (KORAX-KOMSTA Racing Team)
2) Paweł DYTKO (Opolskie Racing Team)
3) Tomasz MYSZKIER 
4) Mariusz STEC (Malkom Rally Team)
5) Mariusz ŁOS PL (4turbo.pl Team) 
6) Marcin BEŁTOWSKI 
7) Grzegorz DUDA 
8) Roman BARAN 
9) Andrzej PAPAMICHALIS 
10) Aleksander MICHAŁOWSKI 
11) Teodor KOCUR  
12) Łukasz BEDNARSKI 
13) Wojciech DREWNIAK (4turbo.pl Team)

Powrót
Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SPONSORZY MotoOrkiestra 2010

 

PUNKTACJA GSMP
GENERALKA N
1 .Mariusz Stec 210
2. MarekNyga166
3. Paweł Dytko 119
4. Tomasz Myszkier 105
5. Grzegorz Duda 89
6. Stefan Karnabal 63
7. Marcin Bełtowski 49
8. Maciej Dominiak 48
9. Tomasz Mikołajczyk 35
10. Mariusz Łoś 34

 

1. Marek NYGA 227
2. Tomasz MYSZKIER 172
3. Stefan KARNABAL 121
4. Szymon PIĘKOŚ 102
5.
Wojciech Bełtowski 84
6.
Janusz JANIA 69
7. Janusz SZAFRANIEC 40
8. Paweł DYTKO 35
9. Andrzej LIPSKI 32
10. Michał MATUSZYK 32

 

 
PARAMETRY


TAPETYMAREK NYGA 2009 - Wszystkie Prawa Zatrzeżone